EurovisionworldEurovisionworld
MENU
 

Albania: Festivali i Këngës #54

2016

Songs

ArtistSong
Adrian LulgjurajJeto dhe ëndërro
Andi TankoDielli vazhdon të më ngrohë
Aslajdon ZaimajMerrmë që sot
Besa KrasniqiLiroje zemrën
Dilan RekaBuzëqesh
Egert PanoMos ik
Egzon PireciTriumf
Eneda TarifaPërrallë
Enxhi NasufiInfinit
Erga HalilajMonolog
Evans RamaFlakë
Flaka KrelaniS'je për mua
Florent AbrashiTë ndjek çdo hap
Genc TukiçiSa të dashuroj
Jozefina SimoniNjë det me ty
Klajdi MusabelliuNdodh edhe kështu
Klodian Kaçani & Rezarta SmajaDashuri në përjetësi
Kozma DushiNjë kafe
Kristi PopaAjo çfarë ndjej
Lindi IslamiPër një mrekulli
Luiz EjlliPa mbarim
Niku & Entela ZhulaMuza
Nilsa HysiAsaj
Orgesa ZaimiNjë shishe në oqean
Renis GjokaAto që s'ti them dot
Revolt KlanDashurinë s'e gjejmë dot
Sigi BastriEngjëll i lirë
SimbolArtiste
Teuta KurtiNë sytë e mi
Voltan ProdaniDëgjoje këngën o Atë

Semi-finals

Festivali i Këngës #54 – Semi-finals

Dates25/26 December 2015
CityTirana
LocationPalace of Congresses
HostsPandi Laço
Blerta Tafani
Voting100% jury

Final

Festivali i Këngës #54 – Final

Dates25/26 December 2015
CityTirana
LocationPalace of Congresses
HostsPandi Laço
Blerta Tafani
Voting100% jury

Eurovision News