EurovisionworldEurovisionworld
MENU
 

Albania: Festivali i Këngës #55

2017

Songs

ArtistSong
Agnesa Çavolli & Fabiola AgalliuÇavolli & AgalliuShkon e vjen
Albulena JashariFjalët ia lë zemrës
Classic BoysDashuria për jetën
Dilan RekaMos harro
Edea DemaliajBesoj në ëndrra
Elson BrahaEdhe një herë
Erlind ZeraliuDhimbja e gëzimit
Festina MejziniAtje lart
Flaka KrelaniOsiris
Franc KoruniMacka
Genc SalihuKëtu
Linda RukajVija e lumit
Lindita HalimiBotë
LorelaMe ty
Luka Hajdani & Serxhio HajdiniHajdani & HajdiniKoha plaket
LYNXSot
Neki EmraDashuri dhe urrejtje
Orges ToçeShi diamantësh
Rezarta SmajaPse prite gjatë
TiriMë zgjo
Xhejni LitoPritja
Xhesika PoloEva jam unë
XUXIMetropol
Yll LimaniShiu

Semi-finals

Festivali i Këngës #55 – Semi-finals

Dates21 / 22 December 2017
VotingProfessional jury: Selected 8 finalists
Public jury: Selected 3 finalists
Media jury: Selected 3 finalists

Final

Festivali i Këngës #55 – Final

Date23 December 2016, 20:45 CET
Voting60% jury
40% televoting

Eurovision News