EurovisionworldEurovisionworld
MENU
 

Festivali i Këngës #54:
Dilan Reka - "Buzëqesh"

3.3 stars ★ 14 ratings

Video

Festivali i Këngës #54

Results

Lyrics: Buzëqesh

 

Buzëqesh

Buzëqesh sa herë që e shoh
Ësht muzik çdo fjalë që më thot
E ndodh gjithmon
Të ndihem bosh
Kur ajo mungon

Edhe sot vetminë ndjej pranë
S'i dëgjoj më hapat e saj
Sa net pa jetë do të shkojnë
Dersa të guxoj……
Dersa ti tregoj

Çdo ditë, veç ty të kam
Pa ty në botë humbas
Më duhesh ti më duhet zëri yt
Sapo ti hap sytë…
Të ndjej dhe kur je larg
Ti je mendimi parë
Si 1 Ajsberg po më vret ngadal
Buzëqesh ti sot, dhe ikën prap

Ëndërroj në duar ta kem
Më pëlqën parfumi i saj
Çdo çast kërkoj që ti tregoj
Sa ѕhumë e аdhuroj

Artist/group (stage name)Dilan Reka
ArtistDilan Reka
TitleBuzëqesh
Title (English)Smile
ComposerEndri Sina
LyricistErgisa Cenuka
LanguageAlbanian

Eurovision News