EurovisionworldEurovisionworld
MENU
 

Festivali i Këngës #59:
Evi Reçi - "Tjerr"


4 stars ★ 138 ratings

Results

Lyrics: Evi Reçi - Tjerr

 

Tjerr

Shoh syte e tu edhe pres
Qe te me falesh nje copez harrese
Ndoshta atje, malli vdes
Dua cfare ndjej ta mohoj
Pa ty statuja, pasione shikoj
Sdi ku te shkoj, ku te shkoj

Ska perralla nina nana sot
Fije fije bera shpirt e lot

Tjerr e tjerr, dhimbjen tjerr
Vec nje here nga zemra
Ty te nxjerr
Tjerr e tjerr, dhimbjen tjerr
Se cdo here nga zemra
Ty ste nxjerr

(Tjerr e tjerr, dhimbjen tjerr
Dhe nje here tjerr e tjerr)

Ska perralla nina nana sot
Fije fije bera shpirt e lot

Tjerr e tjerr, dhimbjen tjerr
Vec nje here nga zemra
Ty te nxjerr
Tjerr e tjerr, dhimbjen tjerr
Se cdo here nga zemra
Ty ste nxjerr

Tjerr e tjerr, dhimbjen tjerr
Vec nje here nga zemra
Ty te nxjerr
Tjerr e tjerr, dhimbjen tjerr
Se cdo here nga zemra
Ty ste nxjerr

ArtistEvi Reçi
TitleTjerr
Title (English)Spin
ComposerOlsa Toqi
LyricistFlorian Zyka
LanguageAlbanian

Eurovision News