EurovisionworldEurovisionworld
MENU
 

Festivali i Këngës #59:
Gigliola Haveriku - "E lirë"


4.6 stars ★ 159 ratings

Video

Festivali i Këngës #59 - Final

Results

Lyrics: Gigliola Haveriku - E lirë

 

E lirё

Sa i ftohte dielli lind
Bota gati te ndaloje
Jo nuk eshte si me pare
Une po rezistoj
Dhe vetmine kafshoj

Si nje film pa ze pa fjale
Enderr a real

Veten s'dua ta genjej
Dua ende te besoj
Zemra ende e ka nje shprese
Dhe ketu nuk do te vdese
Jo nuk dua te humbas
Jeten dua un' ta ndiej
Frikеn dua sot ta vras
Me zjarr po e ndez
Lirinе ku do mund ta gjej

Fryma jo nuk me leshon
E prape vrapoj, ne erresire
Rrugen time po kerkoj
Nje dite te re, e imagjinoj
Cdo fund e ka nje fillim
Nuk do vonoje
Do me risjelle diku ne jete
Un do ekzistoj

Dielli do te zbrese, te me ngrohe
Mbi syte e mi tani

Veten s'dua ta genjej
Dua ende te besoj
Zemra ende e ka nje shprese
Dhe ketu nuk do te vdese
Jo nuk dua te humbas
Jeten dua un' ta ndiej
Friken dua sot ta vras
Me zjarr po e ndez
Jeten dua un' ta ndiej
Friken dua sot ta vras
Me zjarr po e ndez
Lirine kur do mund ta gjej

ArtistGigliola Haveriku
TitleE lirë
Title (English)Free
ComposerEndrit Shani
LyricistAtina Laço
LanguageAlbanian

Eurovision News