EurovisionworldEurovisionworld
MENU
 

Festivali i Këngës #59:
Wendi Mancaku - "Vesi i shpirtit tim"


3.6 stars ★ 113 ratings

Video

Festivali i Këngës #59 - Final

Results

Lyrics: Vesi i shpirtit tim

 

Vesi i shpirtit tim

I lashe te gjitha sot
Cigaren edhe ty
Vesi i shpirtit tim
Ska me s'njeh shpetim
Deren hapur e lashe per ty
Miremengjes trishtim
Do me behesh krahe
Te harroj vetmine
Pararefreni

S'jemi sjemi s'jemi
Ma harroi dhe emrin
Cigaren e atij te fundit po e pi
S'jemi sjemi s'jemi jo asgje nuk jemi
Ska me nete dy
Eshte ajo ai

Vetem per mua
Sot i thuaj jo
Mesome dhe mua
Mos te jeme me kjo
Per dreq une dua
Dike qe sme do
E dashuruar behu si ajo, si ajo
Oh ohh…

I lashe te gjitha sot
Cigaren edhe ty
Vesi i shpirtit tim
Ska me s'njeh shpetim
Deren hapur e lashe per ty
Miremengjes trishtim
Do me behesh krahe
Te harroj vetmine

S'jemi sjemi s'jemi
Ma harroi dhe emrin
Ska me nete dy
Eshte ajo ai

Vetem per mua
Sot i thuaj jo
Mesome dhe mua
Mos te jeme me kjo
Per dreq une dua
Dike qe sme do
E dashuruar behu si ajo, si ajo
Oh ohh…

Artist/group (stage name)Wendi Mancaku
ArtistWendi Mancaku
TitleVesi i shpirtit tim
Title (English)The habit of my soul
ComposerWendi Mancaku
LyricistRozana Radi
LanguageAlbanian

Eurovision News